Home Staging hotelu

Home Staging zewnętrznej przestrzeni hotelowej

Przedstawiony poniżej Home Staging hotelu udowadnia, że zakres usług w tej branży nie dotyczy tylko przestrzeni mieszkalnych, ale również komercyjnych. Prezentowane dziś przykłady na Home Staging przestrzeni hotelowej mówią same za siebie. Nasz zawód  to nie tylko wnętrza domów i mieszkań.  Zasady homestaginu można stosować właściwie wszędzie: zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, w lokalach prywatnych jak i tych, które służą użyteczności publicznej, I tak oto lądujemy za siedmioma morzami, za siedmioma górami, w strefie relaksu zaprojektowanej przez naszą dzisiejszą bohaterkę. Justyna Skalska uchyla rąbek tajemnicy i opowiada o tym, czy aranżacja miejsc komercyjnych różni się czymś od klasycznego Home Stagingu wnętrz.

Home Staging wychodzi poza ramy 

Miejsce, do którego zaglądamy dzięki Justynie, jest naprawdę wyjątkowe. Odwiedzamy bowiem komfortowy hotel, mieszczący się w budynku byłego domu wczasowego.

Doskonale zachowana bryła z lat 70 posiada charakterystyczne dla późnego modernizmu rozwiązania. Niską, horyzontalnie rozciągniętą budowlę ozdabiają balkony połączone w galerię, a duże przeszklenia w częściach wspólnych pozwalają podziwiać naturę o każdej porze roku.

Garden Staging w hotelowej wersji

Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić pobyt gościom, dyrektor hotelu poprosił Justynę o zaopiekowanie się strefą wypoczynkową na zewnątrz budynku. Pusta dotąd przestrzeń z piękną, słoneczną ekspozycją marnowała się z powodu braku udogodnień i klimatu. Inwestorowi zależało na tym, aby strefa była gotowa na nadchodzący na okres wakacyjny.  Głównym zadaniem homestagerki było zatem stworzenie miejsca  zachęcającego do przebywania w części ogrodowej.

Justyna rozpoczęła Home Staging zewnętrznej przestrzeni hotelowej od przeanalizowania potrzeb gości. Rozumiejąc potrzeby prywatności gości, zaproponowała  wydzielenie kilku osobnych miejsc, przypominających altany. Rozwiązanie od razu przypadło do gustu Klientowi, czemu nie ma zresztą co się dziwić. Takie konstrukcje chronią gości nie tylko przed deszczem i słońcem, ale przede wszystkim zapewniają intymność.

Home Staging przestrzeni hotelowej na zewnątrz

Tej zasady trzymamy się zawsze, niezależnie od tego, jaki obiekt poddajemy metamorfozie. Pomysł z pergolami okazał się trafiony pod względem funkcjonalności, a do tego pięknie wpisał się w geometrię budynku. Delikatne, metalowe konstrukcje współgrają z prostą architekturą. Co najważniejsze, nie zasłaniają jednego z największych atutów hotelu, czyli ścian zbudowanych z luksferów. Zgodnie z zasadami Home Stagingu – Justyna postanowiła ich nie zasłaniać i wykorzystać jako tło dla swoich aranżacji.   

Home Staging w zgodzie z historią budynku

Szklane kubiki od kilku lat przeżywają ewidentny renesans, a ich srebrzysta barwa podkreśliła wyposażenie wybrane przez homestagerkę. Drewniane meble z wygodnymi, jasnymi materacami również wpisują się w klimat modernistycznego uzdrowiska.  Kropkę nad i jak zawsze w przypadku Home Stagingu stanowią dodatki.  

Girlandy z lampionami, sizalowe dywany i kwiaty (zarówno doniczkowe, jak i cięte w wazonach)  stanowią przedłużenie wnętrz hotelu utrzymanych w nowoczesnym, ale przytulnym stylu. 

Home Staging przestrzeni publicznej – przebieg realizacji

Generalnie ujmując, Home Staging takich miejsc nie różni się zbytnio od aranżacji prywatnych lokali. Podobnie jak w przypadku mieszkań i domów obowiązkowe jest określenie celu i potrzeb, oszacowanie zakresu zmian, analiza słabych i mocnych stron, a także wyznaczenie budżetu i harmonogramu. Najlepiej o organizacji całego przedsięwzięcia opowiada Justyna: 

“Pierwsza konsultacja odbyła się w czerwcu 2024r. Dyrektorowi hotelu zależało, aby przygotowywana strefa była gotowa dla gości i turystów na okres wakacyjny.

Od razu po wspólnym ustaleniu koncepcji miejsca przystąpiłam do wykonania projektu zakupowego, który został zaakceptowany przez dyrekcję hotelu. W kolejnym etapie realizacji klient sam dokonał zakupu całego wyposażenia (meble oraz dekoracje ). Po tych działaniach przystąpiłam do realizacji projektu, co miało miejsce lipcu 2024.

W dniu wykonywania zlecenia wraz z pracownikami technicznymi hotelu odbył się montaż pergoli oraz mebli. Po zakończeniu tych prac udekorowałam i wystylizowałam tą strefę. Ostatnim etapem projektu było wykonanie sesji zdjęciowej, dzięki której mogłam promować swoje działania w social mediach.”

Największym wyzwaniem w tej realizacji były okrojone środki budżetowe, co z uwagi na fakt, iż strefa była pokaźnych rozmiarów,  wymusiło zrezygnowanie z wyboru dekoracji na rzecz mebli. Jednak mimo to, zaaranżowana przez nią strefa spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

W Home Staging przykłady mówią same za siebie…

Klientowi zależało przede wszystkim na tym, aby goście podczas swojego pobytu w hotelu korzystali z przygotowanej strefy, co też miało miejsce od razu po zakończonej realizacji. Strefa spotkała się z ciepłym przyjęciem oraz sporym zainteresowaniem gości hotelowych i wielu z nich przypadła do gustu.

A zatem oddajemy głos gościom hotelu:

“Fantastyczna przemiana, brawo!”

“Wyszło pięknie, koniecznie muszę sprawdzić, czy wygodne”

“Pięknie, niebawem będziemy i pewnie wypróbujemy…”

A Wam jak się podoba ?

Ktoś ma ochotę, podobnie jak my, rzucić wszystko i wyciągnąć się w strefie relaksu z widokiem na góry?  

P.S. Drogie homestagerki, pamiętajcie, że zakres usług w naszej branży jest bardzo szeroki i tylko od Was zależy jak wiele różnych nisz włączycie do swoich firm. Przykład Justyny idealnie to obrazuje, że potencjał jest ogromny!

Podejmij współpracę z profesjonalną homestagerką!

Justyna skalska
Home Staging By Just
Województwo śląskie
✉️ kontakt@justynaskalska.pl
📞 889 818 565
@justyna_home_decor

www.justynaskalska.pl