Magia Home Stagingu: 20 tysięcy więcej i sprzedaż w 48 godzin

Ile można zarobić dzięki Home Stagingowi?

Home Staging prezentowanego mieszkania miał jeden cel: przekształcenie mieszkania, które od kilku lat było wynajmowane długoterminowo, w atrakcyjną ofertę sprzedażową. Mimo że lokal znajdował się w nowym budownictwie, jego stan wymagał gruntownej metamorfozy i wprowadzenia wielu zmian. Bez klasycznego remontu nie było mowy o wystawieniu oferty na rynek, dlatego też duża część prac dotyczyła napraw i odmalowania ścian. Druga część skupiona była na unowocześnieniu mieszkania i stylizacji tak, aby skierować ofertę do nowej grupy odbiorców. Jak taką grupę sprecyzować? To doskonałe pytanie, na które odpowiadamy zarówno na naszym blogu, jak i w Kursie Home Staging.

 

Od czego zacząć Home Staging?

Najlepiej od początku;) Jednym z najistotniejszych punktów planu Home Stagingu jest identyfikacja grupy docelowej, czyli ustalenie profilu idealnego kupca. Wiele osób pomija ten punkt, skupiając się na estetyce wnętrz, ale to wielki błąd. Wiedząc do kogo ma być skierowana oferta, dużo łatwiej jest ustalić kierunek całej metamorfozy. Anna Gniewaszewska odrobiła tę lekcję wzorowo. W oparciu o analizę lokalizacji, układu pomieszczeń oraz metrażu, a także na podstawie informacji dotyczących wcześniejszych lokatorów, wyznaczyła konkretną grupę docelową: para młodych ludzi, millenialsi, pracujący hybrydowo w dużym mieście.

Uwzględniając ich preferencje, styl życia i oczekiwania, Ani łatwiej było stworzyć atrakcyjną dla potencjalnych klientów koncepcję i “skroić” projekt na miarę. Cały proces stylistyczny i dekoracyjny został starannie zaplanowany z myślą o przyszłych właścicielach, co zdecydowanie widać w finale tej historii.

Nie wyprzedzając jednak faktów…

Od czego zacząć Home Staging?

Inwestorowi zależało na tym, aby pozostawić jak najwięcej oryginalnych elementów wyposażenia i mebli. Jednym z największych wyzwań było wszechobecne wenge – od mebli (również kuchennych) po podłogę. Dodatkowo było to mieszkanie z wystawą wschodnią, więc od południa do końca dnia było w nim dość ciemno. Wrażenie to pogłębiały intensywne, krzykliwe wzory na ścianach i kolory mocno zakotwiczone w stylistyce lat 90.

Ania rozpoczęła Home Staging od declutteringu i oczyściła mieszkanie z tych rzeczy, które mogły psuć ostateczny efekt. Dokonała także całkowitej zmiany palety barwnej. Wnętrze zdecydowanie wymagało rozjaśnienia, więc ściany zostały przemalowane na świetlistą biel. W jej towarzystwie wenge zyskało nowy look – zupełnie inaczej odbiera się teraz nie tylko ciemną podłogę, ale także istniejącą zabudowę kuchenną. Ciemne, masywne fronty otoczone nowymi barwami zyskały minimalistyczny wygląd. Meble na smukłych nóżkach, piękne grafiki i naturalne rośliny w salonie dopełniły klimat współczesnego, artystycznego studia w sercu dużego miasta.

 

Recykling wyposażenia- świetny sposób na oszczędności

Kolejnym wyzwaniem były krzykliwe kolory tapety w salonie, na szafie w przedpokoju, a także kolor sofy. Aby uspokoić to wnętrze, Ania zaleciła przemalowanie tapety na biało oraz ściągnięcie jej z drzwi szafy, co odsłoniło oryginalne fronty w kolorze drewna – to była bardzo miła niespodzianka. Przybrudzona sofa w limonkowym kolorze zyskała nowe obicie i, nie bójmy się tego powiedzieć, zupełnie nowe życie!

Dobrym pomysłem była także odsprzedaż niepotrzebnych mebli na portalu internetowym – zdobyte w ten sposób pieniądze Ania zainwestowała w kolejne dodatki. Jak sama wspomina: 

Bardzo istotnym zadaniem z mojej strony było wyszukanie elementów w atrakcyjnych cenach, np. skorzystanie z czasowej promocji na meble w popularnym sklepie meblowym.”

Samo malowanie mieszkania pochłonęło ponad połowę budżetu, więc każda oszczędność była tu naprawdę na wagę złota. W łazience nie dokonywano wielkich zmian; uprzątnięcie przestrzeni oraz pozostawienie monochromatycznych, jednolitych elementów wyposażenia sprawiły że oryginalne, nieco rustykalne płytki świetnie wpisały się w charakter całego mieszkania.

Ile czasu zajmuje Home Staging?

Ile czasu zajmuje Home Staging?

Cała realizacja trwała około 6 tygodni, z czego 2 tygodnie Ania poświęciła na stworzenie koncepcji, dzięki której mieszkanie zmieni się w atrakcyjną ofertę dla młodych par.

Następne 3 tygodnie skoncentrowane były na pracach remontowych, w tym odmalowaniu ścian, usunięciu tapet oraz modernizacji wyposażenia.

Po zakończeniu remontu przyszedł czas na klasyczny Home Staging:  zakupy i stylizację, które zajęły dodatkowy tydzień. Wyszukiwanie najbardziej atrakcyjnych cenowo ofert pochłonęło sporo czasu, ale to był kluczowy etap, dzięki któremu mieszkanie zyskało “to coś”.

Sprzedaż w dwa dni i cena wyższa o 20 tysięcy

Efekt końcowy przerósł oczekiwania wszystkich, od inwestora, przez pośredniczkę, aż po samą homestagerkę. Największe wrażenie robi ostatnia informacja: mieszkanie zostało sprzedane w zaledwie 48 godzin od publikacji ogłoszenia.

Co więcej, licytacja wśród zainteresowanych kupców zaowocowała ceną wyższą o 20 000 zł od początkowej kwoty ofertowej!

Agentka nieruchomości, która zaangażowana była w finalizację transakcji, mówiła, że nie poznała mieszkania po takiej metamorfozie. Trudno wyobrazić sobie lepszą rekomendację i potwierdzenie tego, że Home Staging jest niezwykle skutecznym narzędziem!

Tak właśnie działa Home Staging!

Jak wspomina ten projekt Ania? 

To była moja pierwsza realizacja, zaledwie 2 tygodnie po tym, jak dowiedziałam się, czym jest Home Staging. Jestem z niej bardzo dumna. Od tego czasu systematycznie poszerzam swoją wiedzę, a kolejne projekty są jeszcze bardziej zgodne z zasadami profesjonalnego przygotowywania mieszkań, Mam nadzieję, że będę mogła opowiedzieć o nich w przyszłości.”

Home Staging to klucz do efektywnej sprzedaży

Metamorfoza przeprowadzona przez Annę pokazuje, jak wielką moc ma odpowiedni plan i konsekwentnie przeprowadzona stylizacja mieszkania. Dzięki przemyślanej koncepcji oraz efektywnemu wykorzystaniu budżetu, powierzone jej mieszkanie zyskało zupełnie nową jakość. Jeśli zatem ktoś zapyta, czy to naprawdę jest potrzebne i czy warto inwestować w profesjonalny Home Staging – oto odpowiedź. 

Mamy nadzieję, że to Case Study zainspirowało Was do podejmowania nowych wyzwań w tej pasjonującej branży. Czekamy na Wasze historie i doświadczenia związane z metamorfozami mieszkań, które przez innych zostały uznane za mało atrakcyjne. 

Z doświadczenia wiemy, że takie przemiany są najbardziej imponujące!