Case Study – Home Staging i Decluttering na cele osobiste

Case Study Mieszkanie na wynajem i na sprzedaz

Decluttering i Home Staging na cele osobiste

Decluttering – czym jest i na czym polega jego moc? Opowiemy o tym na przykładzie metamorfozy wnętrz wykonanej przez Renatę Żaboklicką z Magic Touch. Doświadczenie nauczyło nas, że nawet świetnie zaprojektowaną, wykończoną wysokiej jakości materiałami przestrzeń zawsze można pokazać w jeszcze lepszym świetle. Jak to zrobić? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma niezawodnymi patentami, którymi podzieliła się z nami Renata. 

Decluttering to część Home Stagingu

Decluttering to nieodłączna część procesu Home Staging. Polega na usuwaniu zbędnych przedmiotów i organizowaniu lub dostosowywaniu tych, które pozostają. Mówiąc krótko, decluttering po polsku to nasze swojskie odgracanie  – niezwykle ważna rzecz, jeśli chcemy pokazać wszystkie zalety mieszkania lub domu. Uporządkowana przestrzeń sprawia, że wnętrza wyglądają na przytulniejsze, jaśniejsze i bardziej przestronne. Istotnym czynnikiem jest także poprawa funkcjonalności otoczenia, co ma korzystny wpływ nie tylko na estetykę, ale również na samopoczucie mieszkańców.

Warto zatem pamiętać, że Decluttering to zdecydowanie coś więcej, niż porządki. To wnikliwa analiza zarówno walorów estetycznych danej rzeczy, jak i jej przydatności oraz zasadności. Dlaczego to tak istotne? Nadmiar rzeczy, podobnie jak w przypadku emocji, obciąża nas wnosząc mętlik i poczucie braku sprawczości. Home staging można zatem porównać do terapii dla tego dosłownego wnętrza – więcej na ten temat rozmawiamy w trakcie Kursu Home Staging.

Case Study Mieszkanie na wynajem i na sprzedaz

Błyskawiczna metamorfoza mieszkania

W przypadku tego zlecenia Home Staging objął przestrzeń sypialni, salonu, kuchni oraz gabinetu. Przestronne wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu zdecydowanie potrzebowały tego “czegoś”. Mimo pięknych fornirów i okładzin wydawały się pozbawione charakteru, a leżące w nieładzie przedmioty niepotrzebnie odciągały uwagę od rozwiązań stylistycznych. 

Renata zaczęła zmiany od serca domu, czyli kuchni. To jedno z tych pomieszczeń, w których ze względu na intensywny ruch najtrudniej jest zachować porządek. Jeśli jednak chcemy, by efektownie prezentowała się na zdjęciach, powinniśmy zadbać o to, by na blatach pozostawić atrakcyjne przedmioty. I niekoniecznie mówimy tu o kryształach, czy rodowej porcelanie ! Świeże zioła, czy połyskujący sprzęt AGD potrafią stanowić równie efektowną ozdobę. Bardzo ważne jest także odpowiednie oświetlenie. W kuchni zapominamy o górnej, pojedynczej żarówce. Home Staging lubi oświetlenie boczne,  liniowe, które nie tylko doświetla miejsce pracy, ale także tworzy przytulny nastrój. Oraz super wygląda na zdjęciach, co Renata udowodniła w swojej metamorfozie.

Home Staging salonu

Jeśli chodzi o strefę dzienną, największe zmiany widoczne są w salonie. Znajdowały się tu tylko podstawowe elementy wyposażenia. Pomieszczenie pozbawione było dekoracji i dodatków, ciemnoszara sofa dominowała wnętrze, a całość wiała chłodem. Renata postanowiła wprowadzić do tej przestrzeni życie za pomocą różnorodnych tkanin w energetycznych kolorach. Home Staging objął także dodatkowe meble i oświetlenie. Przed stołem autorka postawiła delikatne stoliki na lekkich nóżkach i podobną w kształcie lampę stojąca obok kanapy, która wieczorem emituje ciepłe światło. Najważniejsze są tu tkaniny: na pierwszy plan wysuwają się poduszki na kanapie, nawiązujące do słynnej triady kolorów. Towarzyszą im fotografie z egzotycznymi motywami i dekoracje w delikatnych odcieniach beżu.

Home Staging sypialni

Home Staging w sypialni to już “grubszy” temat. W tym pomieszczeniu tak naprawdę brakowało wszystkiego – poza łóżkiem. Jego czarny zagłówek stanowił bardzo mocny punkt i przytłaczał wnętrze. Renacie udało się złagodzić  dominujący charakter za pomocą równie wyrazistych dodatków: uzupełniła wystrój o głęboki granat pojawiający się w kilku akcentach, miękkie tkaniny, a także kompozycję grafik nad zagłówkiem, odwołujących się do natury. Warto zwrócić uwagę na symetryczną kompozycję wyposażenia – takie ustawienie wnosi do pomieszczenia spokój, harmonię i poczucie elegancji.

W sypialni stanęła także toaletka: prosta forma z lustrem nawiązującym do tradycyjnych kabaretowych rozwiązań. Nie wyróżniała się na tle jasnych ścian i beżowej wykładziny, ale dzięki zabiegom Home Stagingowym, ze świeżymi kwiatami i świecami zyskała należyty blask.

 Home Staging i decluttering gabinetu

Ostatni na liście metamorfoz był gabinet. Mamy tu przykład declutteringu w czystym wydaniu – dosłownie wystarczyło uporządkować zagraconą przestrzeń. Wrażenie bałaganu potęgowały liczne, otwarte półki i sprzęt biurowy ustawiony na wszystkich możliwych przestrzeniach. Po segregacji i odpowiednim rozmieszczeniu przedmiotów na pierwszy plan wysunęły się meble w stylu loftowym, domowe rośliny oraz intrygujące dodatki. 

Decluttering – finalny efekt wow!

W aranżacji przygotowanej przez Renatę decluttering odgrywa pierwsze skrzypce. Drugie w kolejności są dodatki, czyli klasyczna stylizacja wnętrz. Niezależnie od tego z jakim projektem pracujemy, warto pamiętać o tych dwóch punktach, ponieważ to harmonia i drobiazgi budują całość, przykuwając uwagę potencjalnych klientów.

A Wam jak się podoba?

Małe kroki, wielki efekt – to nasza ulubiona metoda działania. Mamy kilka swoich ulubionych patentów, ale z przyjemnością zapoznamy się z Waszymi trickami na harmonijne, piękne wnętrza. Zapraszamy do burzy mózgów!

Podejmij współpracę z profesjonalną homestagerką!

Renata Żaboklicka
Magic Touch Renata Żaboklicka
Mazowieckie
✉️ renata.zaboklicka@gmail.com
📞 691 849 792
📞 691 849 792
@magic_touch_renatazaboklicka